1) Tresty podľa ich časového trvania sú rozdelené do týchto kategórií:

Osobný trest do konca stretnutia (OK)
Trest v hre (TH)
Trestné strieľanie (TS)
  2) Dĺžka všetkých trestov zodpovedá hrubému času hry.
  3) Hráč, ktorému bol udelený osobný trest do konca stretnutia (OK) má pozastavený štart na jeden nasledujúci zápas, ak mu bol trest udelený po prvý krát. Hráč, ktorému bol osobný trest do konca stretnutia (OK) udelený po druhý krát, má pozastavený štart na dva nasledujúce zápasy. Hráč, ktorému bol osobný trest do konca stretnutia (OK) udelený po tretí krát, má pozastavený štart na tri nasledujúce zápasy a môže by v prípade rozhodnutia vedenia súťaže vylúčený do konca sezóny. Vedenie súťaže musí o ïalšom účinkovaní hráča v Popradskej hokejovej lige rozhodnú do 14 dní odo dòa kedy bol hráčovi udelený tretí rovnaký trest.
  4) Hráč, ktorému bol udelený trest v hre (TH) má pozastavený štart na pä nasledujúcich zápasov, ak mu bol trest udelený po prvý krát. Hráč, ktorému bol udelený trest v hre (TH) po druhý krát, je aicky vylúčený z Popradskej hokejovej ligy.
  5) Ak hráč nastúpi na zápas v ktorom nemá povolený štart, zápas bude aicky skontumovaný v neprospech jeho družstva v pomere 0:5.

5.2. Slovné napádanie rozhodcov hráčmi
  1) Hráčovi, ktorý počas hry protestuje alebo spochybòuje rozhodnutie rozhodcov, bude uložený menší trest (2 minúty).
  2) Ak v takomto konaní hráč pokračuje, bude mu uložený osobný trest (10 minút).
  3) Za akékoľvek ïalšie diskusie bude hráčovi uložený osobný trest do konca stretnutia (OK).

5.3. Fyzické napádanie rozhodcov hráčmi
  1) Hráčovi, ktorý sa akýmkoľvek spôsobom úmyselne dotkne rukami alebo hokejkou, chytí, sotí alebo napadne rukami, hokejkou alebo telom, podrazí, sekne alebo udrie rozhodcu, bude uložený trest v hre (TH).

© 2003 Ing. Marián Barilla. Všetky práva vyhradené.